Książkowe prezenty świąteczne dla dzieci- jakie korzyści przynoszą?

Daniel

Jak czytanie książek wspomaga rozwój dziecięcego umysłu?

Ćwiczenie pamięci dzieci w wieku szkolnym jest niezwykle ważnym aspektem wspomagania ich rozwoju. Zwykłe czytanie książek przez malucha znacznie poprawia jego zdolność do zapamiętywania, oraz pozostawania w skupieniu przez dłuższy czas, co z pewnością będzie niezwykle przydatną umiejętnością podczas nauki, szczególnie późniejszych latach szkolnych. Dziecko czytając, wyobraża sobie książkowy świat i wczuwa się w sytuację fikcyjnej postaci, dzięki czemu rozwija się jego wyobraźnia i kreatywność. Czytanie wzbogaca zasób słownictwa dzieci o wiele bardziej niż jakakolwiek rozmowa, uczy myślenia, a także pozwala dziecku się zrelaksować, przenosząc jego myśli w bajkowy świat ulubionych bohaterów książkowych.

Kot narratorem? Niespotykana, warta przeczytania powieść dla dzieci!

Napisana przez polskiego autora powieści dla najmłodszych Grzegorza Kasdepkę książka Mruczando na trzy rodziny (tania książka)opowiada historię widzianą oczami kota o imieniu Dzbanek mieszkającego wraz ze swoją rodziną w warszawskiej kamienicy. Oprócz rodziny kota bohaterami powieści są też sąsiedzi, a nawet dwa przyjazne pająki zamieszkujące piwnicę. Książka opowiada o codziennym życiu, które zwykłemu człowiekowi wydaje się być dosyć monotonne, jednak oczami kota Dzbanka jest ono postrzegane zupełnie inaczej- wydaje się być pełne tajemnic i przygód. Książka zapewne bardzo spodoba się małym miłośnikom zwierząt, albowiem kot jako główny bohater nadaje historii niestandardowego i niespotykanego charakteru. 

Czy książka jako świąteczny prezent spodoba się dziecku?

“Mruczando na trzy rodziny” w dość magiczny i zwariowany sposób opisuje urok codziennego życia trzech rodzin mieszkających w warszawskiej kamienicy. Książka ta na pewno byłaby trafionym świątecznym prezentem, który zaciekawił i rozbawiłby małego czytelnika. “Mruczando na trzy rodziny” szczególnie spodoba się dzieciom w wieku około 7-8 roku życia. Warto zapamiętać, iż książka niemal zawsze jest dobrym pomysłem na prezent dla najmłodszych. W łatwy i ciekawy przekazuje dzieciom wiedzę o otaczającym ich świecie, a także może pomóc w rozwoju dziecięcych zainteresowań, pamięci i wyobraźni.