Zabawna i oryginalna książka dla dzieci

Daniel

Zabawne książki dla dzieci zawsze są mile widziane. Kiedy są do tego świetnie napisane, to ich atrakcyjność zdecydowanie się zwiększa. Jedną z nich jest “Mruczando na trzy rodziny” i opowieść ta z pewnością przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym.

Dobry humor od początku do samego końca

Wszystko jest na swoim miejscu. Stwierdzenie to idealnie pasuje w przypadku tej książki. Pojawiła się ona u nas, ponieważ bardzo cenię sobie twórczość autora, a jeszcze bardziej lubi ją mój syn, z którym razem ją przeczytaliśmy. Wesoła historia wzbudza zainteresowanie już od pierwszych stron. Istotne w przypadku literatury dziecięcej jest oprócz dobrej fabuły wymyślenie charakterystycznych i zapadających w pamięć postaci. Zostało to idealnie zaprezentowanie w tej propozycji czytelniczej dla dzieci. Wszystko jest tu nietuzinkowe i ma swoje unikalne cechy, zaczynając od miejsca akcji, a na bohaterach tej historii kończąc.

Książka pełna jest zwariowanych i wesołych sytuacji. Wyróżnia się z pewnością kot o imieniu Dzbanek, którego marzeniem jest zrobienie międzynarodowej kariery artystycznej. Zresztą pozostałe postacie nie pozostają w tyle i dzięki nim jest zabawniej. Sporo się też dzieje i podczas czytania nie pojawiają się oznaki znudzenia. Grzegorz Kasdepke ma talent do wymyślania oryginalnych opowieści i w pełni ujawnia się on chociażby tutaj. Książka jest na tyle interesująca, że można po nią sięgać wielokrotnie i za każdym razem świetnie się bawić. Zapewnia ona rozrywkę na wysokim poziomie dla młodszych i starszych.

Warto mieć na półce “Mruczando na trzy rodziny”

Każdy element tej pozycji został przygotowany starannie i z pasją. Ciekawa fabuła i oryginalni bohaterowie to jej zdecydowane zalety i nic nie jest dziełem przypadku. Dochodzą do tego wspaniałe ilustracje, które wykonała Joanna Kłos i doskonale pasują one do historii. Jeśli ma się ochotę sprawić dziecku przyjemność dobrą książką, to “Mruczando na trzy rodziny” jest idealnym wyborem. Świadczy ona również o tym, że Grzegorz Kasdepke jest cały czas w ścisłej czołówce autorów literatury dziecięcej. Warto się z nią zapoznać i dobrze się bawić podczas jej czytania. Pojawi się sporo okazji do śmiechu i niezapomniana rozrywka.